Hotelowe wykładziny dywanowe
Przeznaczenie i charakterystyka hotelowych wykładzin dywanowych
Hotelowe wykładziny dywanowe są idealnym połączeniem wykładzin obiektowych z wykładziny domowymi. Z każdej z tych grup przejęły najlepsze ich cechy. Są produktem uniwersalnym znakomicie sprawdzającym się w każdym pomieszczeniu. Istnieje także bardzo duże zróżnicowane w grupie wykładzin hotelowych. Spowodowane to jest różnicami w standardzie obiektów hotelowych oraz miejscem użytkowania wykładzin( Np, korytarz, sala restauracyjna, recepcja, schody). Główne przeznaczenie tych wykładzin to: hotele, domy wczasowe, pensjonaty, sanatoria, pokoje gościnne, motele, restauracje, kawiarnie, i inne obiekty przeznaczone do turystyki i wypoczynku. Wykładziny hotelowe są odporne na zaplamienia, ścieranie, zniekształcanie i uszkodzenia mechaniczne. Są wytrzymałe na ruch, a zarazem zapewniają komfort użytkowania, są ciepłe i wygodne, tworzą miłą i przytulną atmosferę, podnoszą prestiż obiektu i są najbardziej uniwersalne ze wszystkich pokryć podłogowych. Wykładziny ze względu na specyfikę pomieszczeń, w których są stosowane, muszą posiadać odpowiednie atesty, przede wszystkim atesty na trudnopalność, antyelektronstatyczność oraz atesty higieniczne.
Parametry wykładzin hotelowych
Głównym parametrem określającym jakość i wytrzymałość wykładziny jest gramatura runa. W obiektach hotelowych stosowane są wykładziny o wadze warstwy użytkowej(gramatura) od 380g/mkw do 2500g/mkw. Im wyższa gramatura tym jakość wykładziny jest lepsza, dlatego możemy podzielić wykładziny pod względem standardu obiektów hotelowych, w których są użytkowane:
-
gramatura od 380g/mkw do 450g/mkw - obiekty klasy turystycznej oraz o małym i średnim natężeniu ruchu.
-
gramatura od 450g/mkw do 700g/mkw - obiekty posiadające dwie ** oraz o średnim i dużym natężeniu ruchu.
-
gramatura od 700g/mkw do 1000g/mkw - obiekty posiadające trzy*** oraz o dużym i bardzo dużym natężeniu ruchu.
-
gramatura powyżej 1000g/mkw - obiekty posiadające cztery lub więcej **** oraz o bardzo dużym natężeniu ruchu.
Jest to bardzo uproszczony podział zależący tylko od gramatury runa. Mogą występować wyjątki zależące od rodzaju wykładziny, gdyż nie tylko warstwa użytkowa decyduje o trwałości i komforcie, ale także struktura włosa i surowiec, z którego jest zrobiona.
Rodzaje wykładzin hotelowych
Hotelowe wykładziny dywanowe dzieli na:
-
pętelkowe (boucle lub level loop): charakteryzujące się supełkowatą strukturą włókna i dużą trwałością i szerokim zastosowaniem.
-
igłowane : mające postać jednolitej, zbitej włókniny, która wytrzymuje bardzo duże natężenie ruchu.
-
cięte (welurowe i saxon): posiadające wyższy włos, uzyskany poprzez rozcięcie pętelki, są miękkie i przyjemne w dotyku przy zachowaniu odporności na ścieranie i zaplamienia.
-
kędziorki : to określenie dla wykładzin utkanych z bardzo skręconej przędzy, równie miękkie i przyjemne w dotyku jak wykładziny cięte, ale jeszcze od nich trwalsze.
-
cięto-pętelkowe (scroll) : jedna część pętelki jest przecięta, a druga nie, co uatrakcyjnia powierzchnie oraz zapewnia trwałość użytkowania.
Skład surowcowy
Najpopularniejszym surowcem stosowanym do produkcji wykładzin jest polipropylen. Jest on wystarczająco trwały, żeby stosować go w pomieszczeniach od małego do dużego natężenia ruchu. Wykładziny zrobione z polipropylenu stosowane są w obiektach hotelowych w standardzie jednej lub dwóch**. Znacznie trwalszym i bardziej komfortowym surowcem jest poliamid, który wytrzymuje każde natężenie ruchu. Stosowany jest w obiektach od jednej do czterech****. Najwyższej klasy surowcem jest wełna uszlachetniona dodatkami (poliamid, nylon). Wykładziny wełniane są stosowane w obiektach luksusowych i prestiżowych o bardzo wysokim standardzie. Wykładziny hotelowe są często impregnowane środkami utrzymującymi zabrudzenia na powierzchni, co ułatwia utrzymanie czystości.
Kolorystyka i wzornictwo
Projektanci tworzą specjalne kolekcje wykładzin hotelowych zgodne ze światowymi trendami w wyposażaniu wnętrz oraz oczekiwaniami inwestorów jak i gustami gości hotelowych. Paleta barw jest szeroka, dominują w niej barwy tradycyjne, które świetnie pasują do tego typu obiektów. Każdy rodzaj wykładziny posiada od 6 do 20 kolorów, które można łączyć ze sobą tworząc ciekawe kompozycje. Dominują barwy: zielenie, beżowe, bordowe, ceglaste, rude, granaty, czerwone. Dodatkowo w procesie produkcji podnoszona jest trwałość kolorów, dzięki czemu zachowują one swoją barwę przez cały okres użytkowania. Wzornictwo jest bardzo bogate. Możemy wybierać pomiędzy wykładzinami gładkimi, jednokolorowymi, wykładzinami z regularnym wzorem geometrycznym, wzorami inspirowanymi motywami roślinnymi lub specjalnymi kolekcjami tworzonymi na zamówienie, zaprojektowanymi przez klienta pod konkretny obiekt.
|
Nasza infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz: 9 -17 tel. 508 132 665 tel. 42 634-21-01 |
realizacja e-solution | pozycjonowanie stron łódź